Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Juventusi kualifikohet në çerekfinale, mposht me vështirësi të madhe Genoan në vazhdime

Juventusi kualifikohet në çerekfinale, mposht me vështirësi të madhe Genoan në vazhdime

Sport January 13, 2021 - 23:17
Detaje

Kampioni në fuqi i Italisë, Juventusi është kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Italisë, falë fitores në vazhdime ndaj Genoas, shkruan “Zeri.info”.

“Zonjës së Vjetër” iu nevojitën vazhdimet dy herë nga 15 minuta për ta mposhtur skuadrën e Genoas në “Allianz Stadium” në Torino.

Koha e rregullt prej 90 minutave përfundoi me shifrat 2:2 me golat e Kulusevskit dhe Moratës te “Biankonerët”.

Ndërkaq për mysafirët në kohën e rregullt shënuan, Czyborra dhe Melegoni.

Kurse, fatin e kësaj sfide e vendosi goli i minutës së 104-të i Hamza Rafias.

Juventusi e pret në çerekfinale fituesin e takimit Sassuolo – Spal. /Zeri.info