Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Vazhdimet vendosin finalistin e Superkupës së Spanjës

Vazhdimet vendosin finalistin e Superkupës së Spanjës

Sport January 13, 2021 - 22:49
Detaje

Ndeshja gjysmëfinale mes Real Sociedadit dhe Barcelonës ka shkuar në vazhdime dy herë nga 15 minuta, shkruan “Zeri.info”.

90 minutat e rregullta të ndeshjes kanë përfunduar me rezultat të barabartë 1:1.

De Jong ishte i pari që realizoi për Barcelonën në minutën e 39-të, ndërkaq Sociedadi nuk u dorëzua dhe arriti barazimin në minutën e 51-të.

Barcelona në këtë duel është pa yllin dhe kapitenin e skuadrës, Lionel Messin.

/Zeri.info