Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Amir Rrahmani i pazëvendësueshëm në fitoren e Napolit, kjo është nota e tij

Amir Rrahmani i pazëvendësueshëm në fitoren e Napolit, kjo është nota e tij

Sport January 13, 2021 - 19:39
Detaje

Napoli është kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Italisë falë fitores së shënuar ndaj Empolit, shkruan “Zeri.info”.

Skuadra e udhëhequr nga Gennaro Gattuso ka triumfuar 3:2 në “Diego Armando Maradona”.

Në golin e tretë të napolitanëve kishte pasur gisht edhe mbrojtësi “dardan”, Amir Rrahmani që luajti nga minuta e parë deri në të fundit.

Sajti i njohur “SofaScore” ka vlerësuar mbrojtësin kosovar me notën 7.3.

Image

Kurse, Nedim Bajrami që luajti deri në minutën e 85-të dhe shënoi dy super-gola, sajti në fjalë e vlerësoi me notën 7.2.

Image

/Zeri.info