Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Atletico Madridi “godet” në merkato, prezanton sulmuesin francez

Atletico Madridi “godet” në merkato, prezanton sulmuesin francez

Sport January 13, 2021 - 18:51
Detaje

Atletico Madridi ka arritur të sjell në “Wanda Metropolitano” sulmuesin francez të Lyonit, Moussa Dembelen, shkruan “Zeri.info”.

Kryesuesit e La Ligës kanë zyrtarizuar pak më parë përforcimin e parë të afatit kalimtar.

“Los Colchoneros” arritën akordin me klubin francez për huazimin e 24-vjeçarit francez me origjinë nga Mali deri në fund të sezonit.

Dembele e mbylli me 45 gola dhe 13 asiste aventurën te Lyon.

Ky përforcim i Atletico Madridit erdhi vetëm pak kohë pasi ndërpreu bashkëpunimin me Diego Costa. /Zeri.info