Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Iu shkatërruar Ferrari 300 mijë euro, portieri i njohur italian: Ka gjëra më të rëndësishme se veturat

Iu shkatërruar Ferrari 300 mijë euro, portieri i njohur italian: Ka gjëra më të rëndësishme se veturat

Sport January 13, 2021 - 18:18
Detaje

Portieri i Italisë dhe Genoas, Federico Marchetti kishte dërguar veturën e tij, Ferrarin, për ta pastruar, përcjell “Zeri.info”.

Punëtori i larjes së veturave humbi kontrollin teksa po kthehej me veturen e portierin italian që vlen 300 mijë euro goditi pesë vetura të parkuara.

Image

Fatmirësisht, shoferi i Ferrarit në atë kohë shpëtoi i padëmtuar. Edhe pse videot e pasojave, me shërbimet e urgjencës që pastrojnë mbeturinat, tregojnë se pjesa e përparme e makinës është shkatërruar plotësisht.

Por, portieri 37-vjeçar i Serisë A fitoi lavdërime nga tifozët për përgjigjjen e tij të qetë ndaj lajmit tronditës për të.

“Falë Zotit askush nuk u lëndua, kjo është gjëja më e rëndësishmme”, ka shkruar ai në rrjetet sociale.

Image

37-vjeçari Marchetti, nënshkroi për Genoan në vitin 2018 pasi bëri 194 paraqitje për Lazio.

Ai gjithashtu ka bërë 11 paraqitje për Italinë dhe ka luajtur në një lojë të Kupës së Botës 2010. /Zeri.info