Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Anthony Joshua kthehet në shkollën e vjetër për të ndihmuar fëmijët të qëndrojnë të aftë në mbyllje

Anthony Joshua kthehet në shkollën e vjetër për të ndihmuar fëmijët të qëndrojnë të aftë në mbyllje

Sport January 13, 2021 - 17:48
Detaje

Boksieri britanik, Anthony Joshua u kthye në shkollën e tij të vjetër për të ndihmuar mbajtjen e fëmijëve të mbyllur për shkak të COVID-19, por bëri shaka se ai nuk është Joe Wicks, përcjell “Zeri.info”.

Nxënësit aktualisht janë duke mbajtur mësim në shtëpitë e tyre të paktën deri në gjysmën e muajit shkurt, derisa Britania vazhdon të luftojë kundër koronavirusit.

Dhe për t’u siguruar që ata do të qëndrojnë aktivë derisa janë në shtëpi, shkolla e mesme Kings Langley në Hertfordshire bëri thirrje për ndiihmë kampionin e peshave të rënda.

Ish-nxënësi Anthony Joshua solli gjërat e tij të boksit në tryezë për të vendosur një qark stërvitje që mund të bëhet lehtësisht në shtëpi.

Image

Joshua tha: "Unë thjesht dua të them se sa ju jeni të privilegjuar që keni mësues që kujdesen, ju duan dhe ju mbështesin dhe janë në të vërtetë në këtë udhëtim me ju”

Image

"Kjo nuk është vetëm për ju. Vëllezërit tuaj, motrat tuaja, tezet tuaja, xhaxhallarët tuaj, nënat, baballarët tuaj, kjo është që të gjithë të përfshihen dhe të qëndrojnë aktivë”, shtoi britaniku Joshua. /Zeri.info