Infektuar: 55851
Shëruar: 49269
Vdekur: 1410
Ndeshje e “çmendur”, Interi shënon në fund të vazhdimeve dhe kualifikohet tutje në Kupën e Italisë

Ndeshje e “çmendur”, Interi shënon në fund të vazhdimeve dhe kualifikohet tutje në Kupën e Italisë

Sport January 13, 2021 - 17:23
Detaje

Interi ka arritur të kualifikohet në rrethin tjetër të Kupës së Italisë falë golit në minutën e 119-të të sulmuesit belg, Romelo Lukakut, shkruan “Zeri.info”.

“Neurazzurët” shënuan fitore ndaj Fiorentinës në “Artemio Franchi” me rezultat të ngushtë 1:2.

Koha e rregullt kishte përfunduar me rezultat të barabartë 1:1 me golat e shënuar nga Vidal i mysafirëve dhe Kouame i nikoqirëve.

Kuse, goli i fitores për “zikaltërit” erdhi pas asistimit nga Barella dhe golit të shënuar nga Lukaku.

Interi në çerekfinale do të takohet me rivalin e qytetit, Milanin.

VIDEO

/Zeri.info