Infektuar: 58088
Shëruar: 50953
Vdekur: 1456
Neymari dëshiron ribashkimin me Leo Messin sezonin e ardhshëm

Neymari dëshiron ribashkimin me Leo Messin sezonin e ardhshëm

Sport December 03, 2020 - 10:29
Detajet

Ylli i Paris Saint Germainit, Neymari, ka thënë se ai dëshiron të luajë së bashku me ish-bashkëlojtarin e tij te Barcelona Lionel Messin sezonin e ardhshëm, përcjell "Zeri.info".

Neymar dhe Messi ishin së bashku në Barcelona për katër sezone midis vitit 2013 dhe 2017, duke u kombinuar me një efekt shkatërrues në vijën përpara te “Blaugranët”.

Braziliani Neymar u largua nga Barça në verën e 2017, megjithatë u bashkua me PSG-në në një transferim rekord botëror prej 222 milion €.

Ai ka qenë i lidhur shpesh me një kthim në Barcelonë që kur u largua nga “Camp Nou” , gati sa e bëri lëvizjen në disa raste.

Ndërkohë, e ardhmja e Messi me Barca është në dyshim të madh pas një vere të trazuar që e pa atë të kërkonte një largim, vetëm për ta hequr atë kërkesë pasi klubi u zotua se do të duhej të luftonte me ta në gjykatë për vlefshmërinë e klauzolës së tij të lirimit.

"Ajo që unë dua më shumë është të kënaqem duke luajtur përsëri me të," tha Neymar për “ESPN”, pas takimit kundër United.

Kur u pyet se ku do të ndodhte ajo ribashkim, Neymar tha me një të qeshur: "Ai mund të luajë në rolin tim, nuk do të ishte problem me mua!"

Ai shtoi: "Me siguri vitin e ardhshëm duhet ta bëjmë atë". /Zeri.info