Infektuar: 58399
Shëruar: 51081
Vdekur: 1466
Stadiumi kosovar e merr emrin e dëshmorit të luftës së fundit në Kosovë

Stadiumi kosovar e merr emrin e dëshmorit të luftës së fundit në Kosovë

Sport December 01, 2020 - 18:24
Lajmet e fundit nga sporti

Skuadra e futbollit Lugu i Baranit ka njoftuar sot se se Kuvendi Komunal në Pejë e ka emëruar stadiumin në Baran me emrin e dëshmorit të kombit, Rifat Shala, shkruan “Zeri.info”.

Me 28 vota për dhe asnjë kundër nga sot stadiumi ku luan Lugu i Baranit do të quhet “Rifat Shala”.

Njoftimi i plotë i skuadrës Lugu i Baranit:

NJOFTIM

Me 28 vota pro dhe asnje kunder sot Asambleja Komunale ne Pejë votoj propozimin per emertim te stadionit Rifat Shala në Baran, Mirenjohje dhe falenderim per te gjithe. /Zeri.infoImage