Infektuar: 58399
Shëruar: 51081
Vdekur: 1466
Holanda – Kosova, formacionet zyrtare

Holanda – Kosova, formacionet zyrtare

Sport December 01, 2020 - 17:54
Lajmet e fundit nga sporti

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll në konkurrencën e femrave, sonte nga ora 18:30 do të ndeshen me Holandën në kuadër të kualifikimeve për kampionatin Evropian, shkruan “Zeri.info”.

Gjithçka është gati për këtë sfidë që zhvillohet në Holandë dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Kosova që renditet e katërta në grup me 10 pikë donte do të ketë shumë vështirë pasi dihet se Holanda është superfuqi në futbollin femëror, derisa ajo tashmë edhe ka siguruar kualifikimin në Kampionatin Evropian me pikë maksimale ku nga nëntë ndeshje ka nëntë fitore. /Zeri.infoImage