Tre gola të shënuar, mbyllet pjesa e parë me rezultat befasues në takimin Arsenal – Wolves

Sport November 29, 2020 - 21:09

Është mbyllur fraksioni i parë në takimin e javës së dhjetë në Premierligë ndërmjet Arsenalit dhe Wolves, raporton “Zeri.info”.

Mysafirët janë në epërsi 1:2 pas 45 minutave të para ndaj “Topçinjve” në “Emirates Stadium”.

Neto kaloi për herë të parë në epërsi Wolvesin në minutën e 27-të, derisa Gabriel e barazoi rezultatin për Arsenalin tre minuta më vonë.

Për t’ia rikthyer epërsinë mysafirëve u përkujdes Podence tre minuta pa përfunduar koha e rregullt e pjesës së parë.

Kujtojmw se nga minuta e parw wshtw nw fushw edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka. /Zeri.info