Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Mbyllet pjesa e parë, Liverpooli afër tre pikëve ndaj Leicester Cityt

Mbyllet pjesa e parë, Liverpooli afër tre pikëve ndaj Leicester Cityt

Sport November 22, 2020 - 21:04

Ka përfunduar pjesa e parë në takimin ndërmjet Liverpoolit dhe Leicester Cityt, raporton “Zeri.info”.

Rezultati i pjesës së parë është 2:0 për skuadrën e drejtuar nga Jurgen Klopp.

Liverpooli kaloi në epërsi në minutën e 21-të me autogolin e Evans, kurse për golin e dytë u përkujdes Jota që shënoi katër minuta pa përfunduar koha e rregullt.

Takimi në fjalë është në kuadër të javës së nëntë në elitën e futbollit anglez.

/Zeri.info