Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Napoli dhe Milani zhvillojnë kryendeshjen e javës në Serie A: Formacionet zyrtare

Napoli dhe Milani zhvillojnë kryendeshjen e javës në Serie A: Formacionet zyrtare

Sport November 22, 2020 - 19:46

Kryendeshja e javës së tetë në kampionatin elitar italian, Serie A do të zhvillohet sonte në "San Paolo".

Milani i Gennaro Gattusos është nikoqir i Napolit nga ora 20:45, shkruan "Zeri.info".

Një orë para ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet startuese.

Vlen të kujtojmë se mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani i mungon sonte Napolit shkaku i infektimit me COVID-19.

Napoli: Meret; Di Lorenzo, Koulibaly, Manolas, Mário Rui; Fabián, Bakayoko; Politano, Lozano, Insigne; Mertens

Milan: G. Donnarumma; Calabria, Kjær, Romagnoli, Hernández; Kessie, Bennacer; Saelemaekers, Çalhanoëlu, Rebië; Ibrahimovië.

/Zeri.info