Infektuar: 58088
Shëruar: 50953
Vdekur: 1456
Mesfushori shqiptar shkëlqen në Greqi, nxjerr jashtë loje portierin dhe shënon me kokë

Mesfushori shqiptar shkëlqen në Greqi, nxjerr jashtë loje portierin dhe shënon me kokë

Sport November 22, 2020 - 17:46

Fatjon Andoni ka qenë protagonist me skuadrën e Atromitos ditën e djeshme, teksa ka shënuar golin e parë të ndeshjes ndaj Smirnis, në sfidën e mbyllur në barazim 2-2.

Në minutën e 4-t, Andoni pas një krosimi perfekt të marrë nga Tomas, lëviz bukur në zonë dhe gjuan fortë me kokë, duke e ndalur topin në fundin e rrjetës dhe duke e nxjerrë jashtë loje portierin.

Një paraqitje e shkëlqyer e Andonit, e cila nuk mjaftoi për të marrë fitoren Atromitos, por morën 1 pikë që i ngjite në vendin e 6-të me 12 pikë. /Panorama