Infektuar: 58088
Shëruar: 50953
Vdekur: 1456
Rezultatet e plota dhe renditjen tabelore në grupin A dhe B të Ligës së Parë

Rezultatet e plota dhe renditjen tabelore në grupin A dhe B të Ligës së Parë

Sport November 22, 2020 - 16:46

Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e javës së 11-të në Ligën e Parë të futbollit kosovar.

Në grupin A, vlen të ceken fitoret e Malishevës, Istogut dhe A&N,  derisa ndeshja Drenasi - Dukagjini u mbyll baras, shkruan "Zeri.info".

Rezultatet e plota të grupit A në xhiron e 11-të:

Liria – Onix 0-0
Vushtrria – Istogu 0-1
Drenasi – Dukagjini 2-2
Vëllaznimi – A&N 0-1
Malisheva – Trepça 1-0

Image

Ndërsa, në grupin B, Kika e ka fituar derbin ndaj Dardanës, kurse fitore shënuan edhe Ulpiana e Ferizaj.

Rezultatet e xhiros së 11-të në grupin B:

Ulpiana – KEK-u 2-0
Ferizaj – 2 Korriku 2-0
Dardana – Kika 0-2
Ramiz Sadiku – Vllaznia 0-1
Vitia – Flamurtari 1-1. /Zeri.info

Image