Infektuar: 35549
Shëruar: 21746
Vdekur: 939
Tottenham triumfon me rezultat të pastër kundër Cityt

Tottenham triumfon me rezultat të pastër kundër Cityt

Sport November 21, 2020 - 20:42

Ka përfunduar kryendeshja e ditës së sotme në Premierligën angleze ndërmjet Tottenham Hotspur dhe Manchester Cityt, raporton “Zeri.info”.

Me nga një gol në secilën pjesë i kanë mjaftuar “Spurs” të triumfojnë 2:0 ndaj Manchester Cityt në Londër.

Ishin Son që shënoi në minutën e pestë dhe Lo Celso që shënoi pak më shumë se një orë lojë për ta dyfishuar epërsinë.

Me këtë fitore, Tottenham Hotspur ngritet në vendin e parë në Premierligë me 20 pikë, ndërsa Manchester City është në vendin e 10-të me 12 pikë. /Zeri.info