Infektuar: 38431
Shëruar: 23754
Vdekur: 989
Turqi - Kosovë, ndeshja e sontme do të transmetohet në këtë televizion

Turqi - Kosovë, ndeshja e sontme do të transmetohet në këtë televizion

Sport October 23, 2020 - 09:10

Përfaqësuesja e Kosovës në kategorinë e femrave do ta zhvillojë sonte një ndeshje tejet interesante në kuadër të ciklit eliminator për kampionatin evropian "Euro 2021".

Vashat, që drejtohen nga Afërdita Fazlija, do të përballen me Kombëtaren e Turqisë sot me fillim në orën 18:00, shkruan "Zeri.info".

Ndeshja në fjalë është e vlefshme për grupin A eliminator, aty ku bëjnë pjesë edhe Holanda, Rusia, Sllovenia, Estonia dhe Turqia.

Radio Televizioni i Kosovës (RTK) do ta transmetojë direkt ndeshjen e sotme, e cila nis në orën 18:00.

Në kuadër të eliminatoreve për "Euro 21" Përfaqësuesja e Kosovës renditet në grupin A, aty ku pas gjashtë ndeshjeve ka grumbulluar nëntë pikë dhe ndodhet në vendin e katërt. /Zeri.info