Infektuar: 40117
Shëruar: 25586
Vdekur: 1026
Vedat Muriqi ka dy fjalë pasi u paraqit në Ligën e Kampionëve

Vedat Muriqi ka dy fjalë pasi u paraqit në Ligën e Kampionëve

Sport October 21, 2020 - 09:47
Lajmet e fundit nga sporti

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, ka debutuar mbrëmë për Lazion në Ligën e Kampionëvenë fitoren përballë Borussia Dortmundit me rezultat 3:1, shkruan “Zeri.info.

Muriqi, i cili iu bashkua Lazios këtë verë nga Fenerbahce, u inkuadrua në lojë në minutën e 67-të në vend të Joaquin Correas.

Ai sot ka shkruar në “Instagram” si ishte i lumtur me paraqitjen derisa ka përgëzuar edhe skuadrën.

“Paraqitje dhe rezultat i shkëlqyer! Përpara Lazio!”, ka shkruar 26-vjeçari në postimin e tij. /Zeri.info