Infektuar: 17422
Shëruar: 14894
Vdekur: 657
Kjo është renditja tabelare në Grupin B të Ligës së Parë, “dëshpëron” Ferizaj

Kjo është renditja tabelare në Grupin B të Ligës së Parë, “dëshpëron” Ferizaj

Sport October 18, 2020 - 17:39
Detajet

Ka ndryshuar renditja tabelare në Ligën e Parë të Kosovës të Grupit B, shkruan “Zeri.info.

Lidere e tabelës vazhdon të mbetet Ulpiana e cila ka 13 pikë dhe mban distancën me Flamurtarin në vendin e dytë e cila ka 9 pikë.

Vendin e tretë e ka Dardana me po aq pikë sa skuadra kryeqytetase, Flamurtari.

Dy ish antaret e Superligës, Ferizaj dhe Vllaznia dëshpërojnë duke qenë larg synimeve të tyre si klube.

Skuadra e Ferizajt radhitet në vendin e shtatë me vetëm pesë pikë në po aq ndeshje të zhvilluara.

Kurse, Vllaznia e Pozheranit është e fundit në tabelë me dy pikë në pesë ndeshje.

Kjo është renditja e plotë e Grupit B në Ligën e Parë të Kosovës:

Image

/Zeri.info