Infektuar: 18148
Shëruar: 15150
Vdekur: 666
Kështu duket tabela e Superligës pas derbit Drita – Gjilani

Kështu duket tabela e Superligës pas derbit Drita – Gjilani

Sport October 18, 2020 - 15:51
Detajet

Derbi i flaktë lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ka përfunduar në “paqe” duke luajtur pa gola (0-0) në kuadër të javës së gjashtë në Superligë, shkruan “Zeri.info”.

Ky rezultat më së shumti i ka konvenuar skuadrës së Ismet Munishit, Ballkanit i cili tashmë ka 16 pikë dhe është distancuar gjashtë pikë larg vendit të dytë ku gjendet Drita që ka 10 pikë, por që ka dy lojë më pak.

Gjilani me këtë pikë të fituar ngritet në vendin e tretë të klasifikimit me nëntë pikë të tubuara.

Kjo është tabela momentale e Superligës së Kosovës në futboll

Image

/Zeri.info