Infektuar: 38431
Shëruar: 23754
Vdekur: 989
'Historia shkruhet vetëm një herë' e Fatos Dilit, do të shfaqet në Festivalin Botëror të filmave sportiv

'Historia shkruhet vetëm një herë' e Fatos Dilit, do të shfaqet në Festivalin Botëror të filmave sportiv

Sport October 17, 2020 - 23:53

Dokumentari i prijësit të FC Prishtina 01, Fatos Dili, "Historia shkruhet vetëm njëherë", është përzgjedhur për t'u shfaqur në Festivalin Botëror të filmave sportiv.

Eventi në fjalë do të mbahet në Milano të Italisë, shkruan "Zeri.info".

Në mesin e shumë dokumentarëve për sportin, do të shfaqet edhe ai i Dilit.

Shkrimi i plotë i Dilit në "Facebook":

"Puna dhe angazhimi u vlersua

Kam nderin dhe kënaqësinë të ju informoj se dokumentari i punuar nga unë për futbollin e Kosovës “Historia shkruhet vetëm një herë” është përzgjedhur të jetë pjesë e konkurimit në Festivalin Botëror të filmit sportiv i cili do të mbahet në Milano”. /Zeri.info