Infektuar: 17139
Shëruar: 14787
Vdekur: 657
Zbulohet një tjetër arsye e largimit të Bale nga Real Madridi

Zbulohet një tjetër arsye e largimit të Bale nga Real Madridi

Sport October 17, 2020 - 23:20

Që prej transferimit në Tottenham, mediat po zbulojnë tjera arsye të largimit të Gareth Bale nga Tottenhami.

"Cadena SER", futbollisti uellsian nuk pranoi t'i reduktohej paga me 10 përqind pas shpërthimit të pandemisë COVID-19, shkruan "Zeri.info".

Kampioni i Spanjës vendosi t'i dhuronte bonuset e titullit kampion dhe t'ia ulte pagat lojtarëve për 10 përqind.

Pandemia COVID-19 krijoi dëmte të mëdha financiare si te Real Madridi, ashtu edhe te klubet tjera në Evropë.

Ndryshe, Bale u huazua për një edicion te Tottenhami nga Real Madridi, me mundësi blerje nga klubi londinez. /Zeri.info