Infektuar: 18910
Shëruar: 15367
Vdekur: 674
Kryeministri Hoti lumturohet me fitoren e Liverpoolit, përmend edhe statistika

Kryeministri Hoti lumturohet me fitoren e Liverpoolit, përmend edhe statistika

Sport September 28, 2020 - 23:12
Lajmet e fundit nga sporti

Liverpool ka shënuar fitore në derbin e javës së tretë në Premierligës, shkruan “Zeri.info”.

Liverpool ka triumfuar me rezultat 3:1 në një sfidë që doli të jetë më e lehtë sesa është pritur për kampionët e Anglisë, ani pse Arsenali i pari avancoi.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti njihet si një tifozë i Liverpoolit dhe ai menjeherë pas ndeshjes ka shkruar në “Facebook” për fitoren e “Të kuqve”.

“Liverpool 3 - 1 Arsenal

Fillim i mire nga Liverpool, tri ndeshje tri fitore”, ka shkruar Hoti.

Kjo është fitorja e tretë radhazi e Liverpoolit që kryeson tabelën me 9 pikë, ndërsa Arsenali ka 6 pikë në tri ndeshje të zhvilluara. /Zeri.infoImage