Infektuar: 17422
Shëruar: 14894
Vdekur: 657
Suksesi historik në Shkup, zbulohet shuma që do ta arkëtojë Drita nga UEFA

Suksesi historik në Shkup, zbulohet shuma që do ta arkëtojë Drita nga UEFA

Sport September 17, 2020 - 22:58

Kampionia e Kosovës, Drita e Gjilanit u kualifikua në rundin e tretë të Ligës së Evropës, teksa mposhti në rundin e dytë maqedonasit e Sileks me rezultati 0:2, shkruan "Zeri.info".

Fidan Gerbeshi në minutën e 48-të dhe Limani në të 80-tën, ishin autorët e golave për skuadrën bardhekaltër, të drejtuar nga trajneri Ardian Nuhiu.

Pas fitores në Shkup, klubi gjilanas do të marrë një shumë të majme nga shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA.

Dihet publikisht se kampionia e Kosovës do të arkëtojë plot 280 mijë euro nga kalimi në rundin e tretë.

Këtë shifër nga UEFA do ta marrë secila skuadër që është kualifikuar në rrethin e tretë. /Zeri.info