Infektuar: 18148
Shëruar: 15150
Vdekur: 666
Ferencvarosi i Myrto Uzunit kalon tutje në Ligën e Kampionëve, eliminohet Dinamo e Lirim Kastratit

Ferencvarosi i Myrto Uzunit kalon tutje në Ligën e Kampionëve, eliminohet Dinamo e Lirim Kastratit

Sport September 16, 2020 - 20:56

Ferencvarosi është kualifikuar në rundin e katërt eliminator të Ligës së Kampionëve.

Skuadra hungareze e ka mposhtur Dinamo Zagrebin në "Gropama Arena" me rezultat të ngushtë, 2:1, shkruan "Zeri.info".

Gergo ('2) dhe Myrto Uzuni ('65) i realizuan golat për vendasit sonte.

Kurse, për mysafirët shënoi Myrto Uzuni ('23), por në portën e gabuar.

Ndryshe, skuadra e Uzunit kalon tutje, kurse Dinamo Zagrebi i Lirim Kastratit vazhdon në Ligën e Evropës. /Zeri.info