Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
Zyrtare: Blaise Matuidi largohet nga Juventusi

Zyrtare: Blaise Matuidi largohet nga Juventusi

Sport August 12, 2020 - 18:01

Blaise Matuidi edhe zyrtarisht e ka shkëputur kontratën e tij me Juventusin me marrëveshje të dyanshme dhe tani pritet t'i bashkohet klubit të MLS-së, Inter Miami.

33-vjeçari iu bashkua Juventusit nga PSG-ja në verën e vitit 2017 për 25 milionë euro, shkruan "Zeri.info".

Ai pritet të transferohet te klubi amerikan, Inter Miami, i cili drejtohet nga David Beckham.

"Mesfushori francez largohet nga Juventusi pas tri vitesh dhe pesë titujve të fituar në klub", thuhet fillimisht në njoftim.

"Me ngjyrat tona në shpinën e tij, ai luftoi dhe luajti me zemër në çdo ndeshje. Matudidi i jep lamtumirën Juventusit me marrëveshje të përbashkët", thuhet më tej. /Zeri.info