Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Sonte kompletohen çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Sonte kompletohen çiftet gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Sport August 11, 2020 - 09:05
Lajmet e fundit nga sporti

Sonte do të kompletohet faza gjysmëfinale e Ligës së Evropës, shkruan “Zeri.info”.

Interi dhe Manchester Unitedi ishin skuadrat e para që siguruan gjysmëfinalen gjatë mbrëmjes së djeshme.

Kurse, sot do të zbulohen edhe dy ekipet e fundit që do t’u bashkohen italianëve dhe anglezëve.

Shakhtar Donetsku do të përballet me Baselin.

Ndërsa, Wolverhamptoni do të ketë punë me Sevillan.

Të dyja takimet fillojnë nga ora 21:00.

Në gjysmëfinale Manchester Unitedi do të luajë me fituesin e takimit Wolverhampton – Sevilla, kurse Interi me fituesin e ndeshjes Shakhtar Donetsk – Basel./Zëri