Infektuar: 54839
Shëruar: 48046
Vdekur: 1392
Tre kundërshtarë ‘ferri’ për Dritën në rast se kualifikohet në rundin e parë të Ligës së Kampionëve

Tre kundërshtarë ‘ferri’ për Dritën në rast se kualifikohet në rundin e parë të Ligës së Kampionëve

Sport August 08, 2020 - 23:58

Drita është kualfiikuar në finalen e rundit preliminar të Ligës së Kampionëve pas fitores kundër kampionit të Andorrës, Inter d’Escaldes.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Colovray Stadium”, në Nyon të Zvicrës, kampioni i Kosovës fitoi me rezultat të ngushtë, 2:1.

Eurogolat e shënuar nga Xhevdet Shabani (’21) dhe Hamdi Namani (’45) ia siguruan kualifikimin tutje skuadrës së Ardian Nuhiut.

Finalen e rundit preliminar, Drita do ta zhvillojë të martën e ardhshme përballë kampionit të Irlandës së Veriut, Lindfieldit.

Por, në rast se gjilanasit do arrijnë ta kalojnë këtë rund, atëherë do të përballen me kundërshtar mjaft të vështirë në rundin e parë kualifikus në Ligën e Kampionëve.

Ekipet si Celtic nga Skocia, Legia Warszawa nga Polonia dhe Ferencváros nga Hungaria mund të jenë kundërshtarët e mundshëm të klubit gjilanas. /Sheshi