Infektuar: 67906
Shëruar: 59174
Vdekur: 1587
UEFA e ngushton listën, këta janë kundërshtarët e mundshëm të FC Prishtinës dhe Gjilanit

UEFA e ngushton listën, këta janë kundërshtarët e mundshëm të FC Prishtinës dhe Gjilanit

Sport August 08, 2020 - 23:46

Në pasditën e nesërme do të hidhet shorti për rundin preliminator të Ligës së Evropës.

Kosovën në këtë garë do ta përfaqësojnë nënkampioni Gjilani dhe fituesi i Kupës së Kosovës, FC Prishtina, raporton "Zeri.info".

Shorti do të hidhet të dielën (nesër) nga ora 13:00.

Në këtë fazë, do të zhvillohet vetëm një ndeshje, dhe nga çiftet që tërhiqet e para, në fushën e saj zhvillohet ndeshja.

Tashmë, skuadrave kosovare i janë ngushtuar kundërshtarët në katër skuadra, me të cilat mund të përballen si FC Prishtina ashtu edhe Gjilani.

Kundërshtarët e mundshëm:

Lincoln Red Imps Gib (5.250)
FC Santa Coloma And (4.500)
Tre Penne Sma (2.250)
UE Engordany And (2.000). /Zeri.info