Infektuar: 54839
Shëruar: 48046
Vdekur: 1392
Zyrtare: Zbulohet një tjetër çerekfinale e Ligës së Kampionëve dhe do të jetë superndeshje

Zyrtare: Zbulohet një tjetër çerekfinale e Ligës së Kampionëve dhe do të jetë superndeshje

Sport August 08, 2020 - 23:01

Barcelona është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve apo në "Final Eight" të kësaj gare pas fitores së sontme ndaj Napolit.

Skuadra e Quique Setienit e mposhti Napolin me rezultat 3:1, ndërsa me rezultat të përgjithshëm, 4:2, vazhdon tutje, shkruan "Zeri.info".

Christian Lenglet ('10), Leo Messi ('23), Luis Suarez ('45) ishin autorët e golave për katalunasit sonte.

Image

Ndërkaq, për Napolin, golin e vetëm dhe të nderit e shënoi Lorenzo Insigne në minutën e 45-të.

Në çerekfinalen e këtij takimi, Barcelona do të përballet me Bayern Munichun, skuadër kjo që e mposhti sot Chelsean.

Ndryshe, faza e radhës në Ligën e Kampionëve luhet në Lisbonë të Portugalisë. /Zeri.info

Image