Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Formacionet zyrtare: Bayern Munich - Chelsea

Formacionet zyrtare: Bayern Munich - Chelsea

Sport August 08, 2020 - 19:49

Pas dy ndeshjeve të para të zhvilluara dje në Ligën e Kampionëve pas pauzës disa mujore shkaku i pandemisë COVID-19, sonte do të luhen edhe dy ndeshje tjera.

Barcelona - Napoli dhe Bayern Munich - Chelsea janë dy ndeshjet që do të zhvillohen në mbrëmjen e sontme, shkruan "Zeri.info".

Të dyja ndeshjet janë të vlefshme për rundin 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja mes Bayern Munichut dhe Chelseat thuajse ka "mbaruar", pasi në ndeshjen e parë, bavarezët fituan me rezultat bindës, 0:3.

Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Bayern Munich: Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Thiago; Gnabry, Müller, Perisic; Lewandowski.

Chelsea: Caballero; James, Christensen, Zouma, Emerson; Kante, Barkley, Kovacic; Hudson-Odoi, Mount, Abraham.

/Zeri.info