Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Pak më shumë se një orë nga superndeshja Barcelona - Napoli: Formacionet zyrtare

Pak më shumë se një orë nga superndeshja Barcelona - Napoli: Formacionet zyrtare

Sport August 08, 2020 - 19:42

Pas dy ndeshjeve të para të zhvilluara dje në Ligën e Kampionëve pas pauzës disa mujore shkaku i pandemisë COVID-19, sonte do të luhen edhe dy ndeshje tjera.

Barcelona - Napoli dhe Bayern Munich - Chelsea janë dy ndeshjet që do të zhvillohen në mbrëmjen e sontme, shkruan "Zeri.info".

Të dyja ndeshjet janë të vlefshme për rundin 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Padyshim, vëmendja kryesore do të jetë te Barcelona - Napoli në "Camp Nou", pasi ndeshja e parë në Itali u mbyll me rezultat të barabartë, 1:1.

Barcelona: Ter Stegen; Nélson Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Sergi Roberto, De Jong, Rakitic; Messi, Luis Suárez, Griezmann

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mário Rui; Zielinski, Demme, Fabián Ruiz; Callejón, Mertens, Insigne.

/Zeri.info