Infektuar: 56412
Shëruar: 49713
Vdekur: 1420
Basketbollisti amerikan vdes në Beograd pas sulmit në zemër

Basketbollisti amerikan vdes në Beograd pas sulmit në zemër

Sport August 07, 2020 - 15:32
Detajet

Basketbollisti i Crvena Zvezdës, Michael Ojo ndërroi jetë sot në moshën 27 vjeçare.

Sipas informacioneve të paverifikuara, basketbollisti amerikano-nigerian, i cili mbërriti në Serbi në 2017, vdiq nga një sulm në zemër, raporton Blic, shkruan Zeri.info.

Ngjarja tragjike ndodhi në stadiumin FC Partizan, në palestër, ku Ojo stërviti, u rrëzua dhe vdiq.

Image

Ojo luajti për Florida State College, mbërriti në FMP në 2017 pasi nuk u zgjodh në Draft NBA, dhe u transferua në Mali Kalemegdan një vit më vonë.

Ojo ishte një i preferuari i tifozëve kuqezi dhe me Zvezda ai fitoi ABA Super Cup 2018 dhe KLS Super League dhe ABA League një vit më vonë. /Zeri.info

Image