Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Cuneyt Cakir do të drejtojë ndeshjen Barcelona-Napoli në

Cuneyt Cakir do të drejtojë ndeshjen Barcelona-Napoli në "Camp Nou"

Sport August 06, 2020 - 14:13
Zbuloni detajet

UEFA ka njoftuar se Cuneyt Cakir do të drejtojë ndeshjen Barcelona-Napoli në Camp Nou të shtunën dhe të dy klubet kanë histori të keqe me gjyqtarin turk.

Cakir ishte në bilbil kur Barcelona u eliminua nga një humbje 4-0 ndaj Liverpoolit në gjysmëfinalen e vitit të kaluar dhe të shtunën ai është përsëri gjyqtar kryesor kur Blaugranët luajnë në shtëpi ndaj Napolit.

43-vjeçari ishte gjyqtar kur Napoli i Carlo Ancelottit mundi Genk 4-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por Azzurrët kanë përvoja të përziera me turkun nga Stambolli.

Napoli ka luftuar kundër kundërshtarëve spanjollë me Cakir si gjyqtar, pasi Real Madridi e mposhti 3-1 në vitin 2017 kur klubi italian drejtohej nga Maurizio Sarri.

Cakir gjithashtu gjykoi në eliminimin e Napolit në Ligës së Kampionëve nga Athletic Bilbao më 2014, ndërsa gjykoi në barazimin 2-2 kundër Wolfsburgut në Ligën e Evropës.

Napoli ka fituar dy nga gjashtë ndeshjet e tyre me Cakir si gjyqtar, ndërsa Barcelona ka humbur vetëm një nga nëntë.

Bahattin Duran dhe Tarik Ongun do të ndihmojnë Cakir, ndërsa Hamit Umut Meler do jetë gjyqtar i katërt. Mete Kalkavan dhe Ali Palabiyik do të jenë në VAR.