Infektuar: 10247
Shëruar: 5944
Vdekur: 327
Befason ylli i Bayernit: Dua të luaj mesfushor jo mbrojtës

Befason ylli i Bayernit: Dua të luaj mesfushor jo mbrojtës

Sport August 01, 2020 - 23:28
Lajmet e fundit nga sporti

Josua Kimmich nuk kërkon të rikthehet dhe të luajë mbrojtës: “Roli im i preferuar është mesfushor. Unë mendoj se aty mund të tregoj pikat e mia të forta.

Mund të komunikoj me të gjithë lojtarët, pasi jam më i përfshirë në lojë”, tha 25-vjeçari. Gjithsesi, trajneri Hansi Flik është i detyruar ta rikthejë sërish në krahun e djathtë të mbrojtjes në Champions (ashtu si në ndeshjen me Marsejën), pas dëmtimit të Pavar. Ky i fundit do të mungojë 6 javë me kampionët e Gjermanisë.