Infektuar: 10247
Shëruar: 5944
Vdekur: 327
Paqe në

Paqe në "San Paolo" mes Napolit dhe Milanit

Sport July 12, 2020 - 23:41

Është mbyllur në paqe ndeshja e sontme mes Napolit dhe Milanit në kuadër të javës së 32-të në kampionatin elitar italian, Serie A.

Në ndeshjen e zhvilluar në "San Paolo", Napoli ishte nikoqir i Milanit në një përballje të "nxehtë" për të dalur në garat evropiane, shkruan "Zeri.info".

Ndeshja e sontme ishte mjaft interesante, por që nuk shpalli fitues, derisa u mbyll me rezultat 2:2.

Di Lorenzo ('34) dhe Mertens ('60) i shënuan golat për Napolin, teksa për mysafirët realizuan Hernandez ('20) dhe Kessie ('73).

Pas këtij barazimi, Napoli mbetet në vendin e gjashtë në tabelë me 52 pikë, kurse Milani në vendin e shtatë me 50 sosh. /Zeri.info