Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
Rashica te Liverpool, mediet gjermane e bëjnë fakt të kryer

Rashica te Liverpool, mediet gjermane e bëjnë fakt të kryer

Sport July 11, 2020 - 12:27
Lajmet e fundit nga sporti

E ardhmja e Milot Rashicës vazhdon të diskutohet shumë në mediet ndërkombëtare.

Pasi ai arriti të mbijetojë me Werder Bremenin në Bundesligën gjermane, Rashica është vërshuar nga ofertat gjë të cilën e ka pranuar edhe klubi gjerman, transmeton “Zeri.info”.

Drejtori sportiv i Werder Bremen, Frank Baumann, tha për “Kicker” se kanë filluar bisedimet për transferimin e Milot Rashicës në Liverpool.

“Përfundimisht ka lëvizje për shërbimet e Milot Rashicës. Jemi në bisedime me një klub dhe duhet të supozojmë se ai nuk do të luajë me ne sezonin e ardhshëm. Gjithsesi nuk do ta shesim nën vlerën e tij. Askush nuk është në shitje, por një ose dy titullarë do të largohen”, ka deklaruar Baumann.

“Der Spiegel” poashtu raporton se Liverpooli ka qenë i lidhur fort që nga Marsi rreth transferimit të Rashicës. /Zeri.info