Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Botafogu e zyrtarizon sulmuesin e njohur Salomon Kalou

Botafogu e zyrtarizon sulmuesin e njohur Salomon Kalou

Sport July 10, 2020 - 15:34
Detajet

Klubi gjerman Hertha Berlin njoftoi largimin e pesë futbollistëve dhe pa dyshim emri më i madh në mesin e tyre ishte ai Salomon Kalou, raporton "Zeri.info".

Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë fajësohej nga klubi për shkeljen e rregullave të COVID-19, duke mos respektuar disa masa.

Pas largimit nga Gjermania, ish-sulmuesi i Chelseas ka zgjedhur Brazilin si vend për të vazhduar karrierën.

Është skuadra braziliane Botafogo që ka angazhuar Kaloun, të cilin e ka zyrtarizuar si transferim.

Image

Botafogo prej kohësh po përcjell emra të mëdhenj të futbollit botëror.

Para Kalous ata kanë transferuar Keisuke Hondan dhe të dy do të jenë fytyra e re e klubit nga Rio de Janeiro. /Zeri.info