Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Lajmi i fundit: Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës rezulton pozitiv me COVID-19

Lajmi i fundit: Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës rezulton pozitiv me COVID-19

Sport July 10, 2020 - 14:43
Detajet

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës dhe skuadrës zvicerane Zurich, Mirlind Kryeziu, ka rezultuar pozitiv pas testit me koronavirusin COVID-19, raporton Zeri.info.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit zviceran.

“Mbrojtësi i qendrës së FCZ, Mirlind Kryeziu është testuar pozitiv në koronavirus”, shkruhet në njoftimin e Zurichut.

Image

Tutje, Klubi njofton se që nga shfaqja e simptomave të buta, ai nuk ka marrë pjesë në stërvitje dhe aktualisht është në vetëizolim.

Image

Te Zurichu është edhe Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli. /Zeri.info