Infektuar: 10247
Shëruar: 5944
Vdekur: 327
ZYRTARE: Milot Rashica largohet nga Werder Bremen

ZYRTARE: Milot Rashica largohet nga Werder Bremen

Sport July 10, 2020 - 14:20
Detajet

Klubi gjerman Werder Bremen ka konfirmuar largimin e Milot Rashicës nga kjo skuadër.

Ylli kosovar do të ndërrojë klub gjatë kësaj vere.

Kështu ka deklaruar pak më parë drejtori sportiv i Werderit, Frank Baumann.

“Ka lëvizje dhe bisedime me një klub, por gjithashtu ka interesim edhe nga klubet tjera. Duhet të pranojmë se Miloti nuk do të luajë me ne sezonin e ardhshëm, por ne nuk kemi nevojë ta shesim nën çmimin e tij”, ka thënë Bauman për mediat gjermane.

Red Bull Leipzig është skuadra më e interesuar për yllin e Kosovës, por që së fundi në adresë të tij po vijnë edhe interesime të fuqishme nga Serie A dhe Premierliga.