Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
Notat e lojtarëve: Hellas Verona – Inter, kështu u vlerësuan Rrahmani e Kumbulla

Notat e lojtarëve: Hellas Verona – Inter, kështu u vlerësuan Rrahmani e Kumbulla

Sport July 09, 2020 - 23:54
Lajmet e fundit nga sporti

Hellas Verona dhe Interi kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 31-të të ligës italiane, shkruan “Zeri.info”.

Ndeshja u mbyll me shfirat 2:2.

Darko Lazovic shënoi golin e parë për vendasit qysh në minutën e dytë, derisa pjesa e parë u mbyll me avantazhin 1:0 të Veronas.

Interi e filloi mjaft mirë pjesën e dytë, duke përmbysur rezultatin.

Fillimisht shënoi Antonio Candreva në minutën e 49-të.

Kurse, më pas ishte autogoli i Federico Dimarcos në minutën e 55-të që kaloi mysafirët në epërsi.

Golin e barazimit vendasit e arritën në minutën e 86-të, kur Amir Rrahmani asistoi për Miguel Veloson, i cili shënoi për 2:2.

Rrahmani luajti gjatë gjithë takimit, derisa Marash Kumbulla u zëvendësua në minutën e 84-t.

Reprezentuesi kosovar u vlerësua me notën 6.2 nga “SofaScore”.

Kurse, Kumbulla mori notën 7.0./Zëri

Image