Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 108
Zyrtare: Roma shtyn huazimin e Mkhitaryanit deri në vitin e ardhshëm

Zyrtare: Roma shtyn huazimin e Mkhitaryanit deri në vitin e ardhshëm

Sport June 30, 2020 - 22:45
Lajmet e fundit nga sporti

Roma ka arritur marrëveshje për ta mbajtur mesfushorin e Arsenalit, Henrikh Mkhitaryan, të huazuar në “Olimpico” edhe në edicionin 2020/2021, transmeton “Zeri.info”.

Drejtori ekzekutiv i Romës, Guido Fienga, ka konfirmuar që romakët kanë arritur marrëveshje me Arsenalin për ta mbajtur lojtarin edhe në edicionin e ardhshëm.

Mkhitaryan ka realizuar gjashtë gola dhe tre asistime këtë edicion me klubin italian.

“Jam shumë i kënaqur”, ka thënë Mkhitaryan./Zëri