Infektuar: 14939
Shëruar: 12325
Vdekur: 611
Pushimi për shkak të koronavirusit i bëri mirë, a do të vazhdojë forma e mirë e Kolollit edhe pas suspendimit?

Pushimi për shkak të koronavirusit i bëri mirë, a do të vazhdojë forma e mirë e Kolollit edhe pas suspendimit?

Sport June 30, 2020 - 16:42
Lajmet e fundit nga sporti

Reprezentuesi kosovar, Benjamin Kololli, nuk e kishte filluar mirë edicionin 2019/2020 me fanellën e Zurichut, transmeton “Zeri.info”.

28-vjeçari i kishte hyrë këtij edicioni pas një stinori të fuqishëm në sezonin 2018/2019.

Por, pas rikthimit të futbollit pas pezullimit nga koronavirusi, Kololli ka shkëlqyer, derisa ka realizuar 2 gola dhe 1 asistim në 2 ndeshje.

Ai mungoi në ndeshjen e fundit ndaj Laisannes për shkak të kartonëve.

Por, a do të vazhdojë forma e mirë e reprezentuesit kosovar edhe pas rikthimit nga suspendimi, shkruan mediumi zviceran“Sport.ch”./Zëri