Të shtunën njoftoi për vdekjen e gjyshit, të dielën fitoi Kupën e Kosovës

Të shtunën njoftoi për vdekjen e gjyshit, të dielën fitoi Kupën e Kosovës

Sport June 29, 2020 - 23:33

Të dielën në finale ndaj Istogut ishte në shumë raste e pakalueshme.

Burneta Rama, Shqipe Tahiri dhe lojtaret tjera po ashtu dhanë kontribut të çmueshëm që skuadra e Arben Parduzit të kthejë kupën në qytetin e vjetër, me traditë në hendboll.

Por të shtunën Kelmendi njoftoi për vdekjen e gjyshit pas një ataku kardiak.

Kurse të dielën e udhëhoqi Vushtrrinë drejt triumfit në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. /Olle

Image