Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Anulohet edicioni në Bosnje e Hercegovinë, titulli i jepet Sarajevës

Anulohet edicioni në Bosnje e Hercegovinë, titulli i jepet Sarajevës

Sport June 01, 2020 - 23:03

Federata e Futbollit të Bosnje e Hercegovinës ka njoftuar se ka anuluar kampionatin.

Me këtë rast, titulli i është dhënë skuadrës së Sarajevës, e cila ishte në vendin e parë para se të pezullohej edicioni, shkruan "Zeri.info".

Ndërkaq, Zeljezinicar, Zrinjski dhe Borac do të luajnë në eliminatoret e Ligës së Evropës.

Celik dhe Zvezda janë dëbuar nga elita e futbollit boshnjak. /Zeri.info