Infektuar: 1083
Shëruar: 843
Vdekur: 30
Tronditet bota e futbollit, ndahet nga jeta ish-futbollisti i PSG-së

Tronditet bota e futbollit, ndahet nga jeta ish-futbollisti i PSG-së

Sport May 22, 2020 - 14:36
Lajmet e fundit nga sporti

Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në moshë 24-vjeçare futbollisti, ish-talenti i Akademisë së PSG-së, Jordan Dueni Diakiese. Ai ka qenë pjesë e Francë U20 dhe U21, por nuk iu dha nuk i dhanë asnjëherë mundësinë të debutonte me ekipin e parë të PSG-së.

Së fundmi Diakese ishte pjesë e francezëve të Furianit, teksa lajmi për ndarjen nga jeta u konfirmua pikërisht nga klubi i tij që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare ka shkruar:

“Me hidhërim të thellë njoftojmë për vdekjen e futbollistit tonë, Jordan Diakese. Një futbollist i shkëlqyer, një njeri që gjithmonë buzëqeshte dhe ndihmonte shokët e skuadrës. Klubi ynë është në zi. Ngushëllime familjes dhe miqve”.

Në të kaluarën Jordan është aktivizuar edhe me kroatët e Rudes. Ende nuk janë zbuluar shkaqet e vdekjes së 24-vjeçarit, teksa dyshohet për atak kardiak.

Image