Infektuar: 1083
Shëruar: 843
Vdekur: 30
Shkaku i koronavirusit Liverpool rrezikon ta humbas Salah për 4 muaj

Shkaku i koronavirusit Liverpool rrezikon ta humbas Salah për 4 muaj

Sport March 27, 2020 - 16:54
Lajmet e fundit nga sporti

Nëse duhej të zgjidhnim se cili klub po e paguan më shumë pandeminë koronavirus, do të ishte e vështirë të mos përmendej Liverpool. Sigurisht, asnjë nga Të Kuqtë nuk ka rezultuar pozitiv, por problemet e krijuara nga virusi kanë goditur skuadrën e Klopp më shumë se të tjerat.

Në fillimi për sa i takon titullit në Premier League, të cilin Liverpool rrezikon të mos e tojë nëse sezoni do të anulohej. Por edhe e ardhmja nuk është edhe aq e shndritshme për kampionët e Evropës në fuqi dhe gjithmonë faji është i Covid-19.

“The Sun”, shpjegon se shtyrja e Lojërave Olimpike në 2021-shin rrezikon ta detyrojë Liverpool-in të bëjë pa Salah për katër muaj sezonin e ardhshëm.

Problemi është se në 2021-shin nuk janë vetëm Lojërat Olimpike. Liverpool, në fakt, ishte përgatitur që të mos e kishte Salah në dispozion për dy muaj sezonin e  ardhshëm për shkak të Kupës së Afrikës.