Infektuar: 4307
Shëruar: 2095
Vdekur: 94
Dhunon ish gruan e tij, arrestohet Klodian Duro

Dhunon ish gruan e tij, arrestohet Klodian Duro

Sport March 27, 2020 - 11:24
Lajmet e fundit nga sporti

Klodian Duro, ish-futbollist i Kombëtares së Shqipërisë është arrestua nga Policia e Tiranës për shkelje të urdhrit të mbrojtjes dhe për kanosje. 42-vjeçari sipas një burimi të sigurt të policisë u denoncua nga ish-bashkëshortja, e cila kërkoi ndihmën e policisë që të ndërhynte.

Bëhet me dije se ish-futbollisti i njohur ishte divorcuar me partneren dhe për shkak të mosmarrëveshjeve të shumta, ajo kishte marrë edhe urdhër mbrojtjeje nga gjykata që e urdhëron Duron të mos I afrohet ish-bashkëshortes dhe as mos ta telefonojë.

Por në datën 24 mars, policia tregon për Gazetën “Si” se ish-futbollisti i njohur ka shkuar në banesën ku jeton ish-partnerja e tij. Ai i ka rënë derës dhe e ka kanosur për jetën ish bashkëshorten, e cila ka formuar menjëherë numrin pa pagesë 129 dhe ka

kërkuar ndihmë. Më pas, gruaja ka firmosur edhe kallëzimin ndaj futbollistit, i cili gjendet në telashe. Pritet që për dhunën në familje ish-futbollisti do dalë para gjykatës ditën e shtunë, i dyshuar për dy vepra penale, njëra pasi ka shkelur një verdikt gjykate, e cila pasi i kishte dhënë urdhër mbrojtjeje, e urdhëronte ish-futbollistin mos t’i afrohej ish-bashkëshortes.