Infektuar: 1032
Shëruar: 789
Vdekur: 29
Kështu ndryshon tabela pas ndeshjes së sotme në Superligë

Kështu ndryshon tabela pas ndeshjes së sotme në Superligë

Sport February 28, 2020 - 15:04
Detajet

Drita e ka fituar përballjen ndaj Drenicës me rezultat 4:1 në stadiumin e qytetit në Gjilan, të zhvilluar të premten në mesditë.

Xhiroja e 20-të në Superligën e Kosovës u hap me ndeshjen në Gjilan, ku Drita mposhti 4:1 Drenicën.

Puna e fituesit u zgjidh që në pjesën e parë, me Dritën që shënoi tri herë, me Kastriot Rexhën (x2) dhe Betim Haxhimusën.

Drenica në minutën e 61’ ngushtoi epërsinë në 3:1 kur shënoi Alban Shillova.

Për rezultatin përfundimtar, në minutat shtesë shënoi Izair Emini.

Image