Aspak e pritur: Wilder nuk 'ngopet' me humbjen, kërkon revansh ndaj Furyt

Aspak e pritur: Wilder nuk 'ngopet' me humbjen, kërkon revansh ndaj Furyt

Sport February 24, 2020 - 23:55

Deontay Wilder raportohet se është duke kërkuar sërish rikthimin në ring për një revansh me Tyson Fury.

Sipas 'The Athletic', Wilder dëshiron ta aktivizojë klauzolën e revanshit me Furyn pavarësisht humbjes brutale në përballjen e së shtunës, shkruan Zëri.info.

Megjithatë, një revansh i tillë vështirë se mund të ndodhë në gjysmën e parë të këtij viti.

Fury ishte dukshëm boksier më i mirë të shtunën dhe e fitoi ndeshjen me plotë meritë ndaj Wilder.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodhë në vazhdim./Zëri.info